Wspierają rozwój szkolnictwa

Organizują praktyki i warsztaty, wspierają szkoły i uczą zawodu. Spółka KAN z Kleosina k/Białegostoku została wyróżniona tytułem Pracodawcy Przyjaznego Edukacji za wkład w rozwój szkolnictwa.

Statuetki "Pracodawca Przyjazny Edukacji" ustanowił prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski w dowód uznania dla tych, którym leży na sercu kształcenie przyszłych fachowców na jak najwyższym poziomie. Spółka KAN ma na tym polu wiele dokonań: prócz profesjonalnego programu ?Praktyki w KAN ? ułatwimy Ci start w przyszłość!?, adresowanego do studentów, organizuje też praktyki dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku. Ale współpraca to też spotkania w szkołach, udział w konferencjach technicznych, czy w targach pracy Forum Szkół .W ten sposób spółka chce nakłonić młodzież białostockich szkół średnich do wybierania ścieżki edukacji dającej większe szanse na przyszłe zatrudnienie.

- Kształcenie pracowników to lata pracy, dlatego KAN aktywnie współpracuje z uczelniami i szkołami zawodowymi oraz technicznymi, które są kuźniami przyszłych kadr ? mówi Jan Kaczan, wiceprezes grupy KAN.

Statuetki zostały wręczone podczas ogólnopolskiej konferencji zawodowej "Kształcenie zawodowe - egzaminy zewnętrzne - rynek pracy" w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. Konferencja odbyła się po raz ósmy i została objęta honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Krystynę Szumilas. MEN przygotowuje nowe przepisy, które od nowego roku szkolnego mają zacieśnić współpracę szkół zawodowych i przedsiębiorców.

z miasta Białystok

dodany 2012-03-28 14:53 przez maszmedia

źródło: własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją